Fiat punto grande jego spalanie.

Fiat punto grande to jeden z modeli fiata, które są cały czas unowocześniane i wprowadzane na rynek, poruszają się po polskich i europejskich drogach. Fiat ten jest nieco lepszym modelem fiata punto, jego nazwa została poszerzona o grande, gdyż jego styl, nadwozie są nieco bardziej kuliste. Jednak to pozwala na lepsze nabranie szybkości. Gdyż to od karoserii również zależy, by auto mogło płynnie poruszać się po drodze, a wiatr może opływowo przepływać przez karoserię, nie wstrzymując jego pędu. Dlatego też karoseria punto jest w przodzie bardzo szpiczaste, co umożliwia perfekcyjną jazdę samochodem.

W fiat punto grande zużycie paliwa zmienia się w zależności od pojemności silnika i od jego rodzaju. Przy silniku benzynowy spalanie na 100 km waha się od 5,5 do 8 litrów w modelach 1,2 i 1,4. Natomiast fiat w nafcie zużywa przy pojemności 1,3 ok. 5 litrów, a przy pojemności 1,9 ok. 6,4 litra na 100 km. I ostatni model silnika, czyli na LPG z pojemnością 1,2 i 1,4 to 7,5 i 8,5 litra na 100 km.

Podsumowując, fiat punto grande to model samochodu, który jest bardzo oszczędny, ma dostosowana karoserię do lepszej jazdy, jest bezpieczny i ma bardziej nowoczesny wygląd, niż starsze modele.