Polskie imperium od krzyżaków do potopu

Narodowe Centrum Kultury przyjęło pod swoim patronatem projekt publikacji gry komputerowej: Polskie Imperium od krzyżaków do potopu. Gra opisuje wydarzenia z historii Polski w latach 1350-1650. Historyczną wierność gry nadzoruje Jacek Komuda, historyk i znany pisarz, którego pasją jest historia Polski XVI-XVII wieku. To właśnie dzięki niemu gra ma niepowtarzalny klimat oraz jest mocno osadzona w realiach historycznych.

Polskie imperium od krzyżaków do potopu to gra strategiczna z elementami RPG, których wydarzenia rozgrywają się w średniowieczu i baroku, na ziemiach całej Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii. Gra umożliwia prowadzenie kampanii militarnej na dużą skalę, konflikt między 26 krajami. Kontrolując bohaterów gry, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w walkach, gracz swobodnie administruje swoimi ziemiami, rozwijając infrastrukturę miejską, armie i realizując misje zagraniczne. Szanując rzeczywistość historyczną tak wiernie, jak to możliwe, gra pozwala stworzyć nową historię naszego kraju i zbudować prawdziwe polskie imperium! Jeżeli chcesz czuć się jak przywódca polskiej armii teraz to możliwe! Wystarczy, że sięgniesz po grę Polskie imperium od krzyżaków do potopu. Gra pozwoli ci na rozwinięcie oraz wykorzystanie umiejętności taktycznych. Strategia jest bardzo ważnym elementem w tej grze i bez niej możemy zapomnieć o zwycięstwie. Pamiętaj więc, aby grać rozważnie i planować każdy swój ruch. Taka postawa umożliwi ci odnoszenie sukcesów w grze. Los naszego Państwa zależy właśnie od ciebie. Czy staniesz na wysokości zadania i poprowadzisz nasz kraj do zwycięstwa? Liczymy na Ciebie i twoją armię!

Co bardzo ważne, polska wersja gry została wzbogacona o szereg unikalnych misji, wydarzeń historycznych, jednostek wojskowych i innych dodatkowych elementów. Tylko w wersji polskiej gracze mogą prowadzić charakterystyczne dla tamtych czasów jednostki armii i prowadzić Królestwo Polskie do związku z Litwą.

Okładkę polskiej wersji gry zaprojektował znany grafik, Tomasz Maroński